Usuń Znak

Błędne oznakowanie dróg w Polsce oraz próby poprawy takiego oznakowania.

błędne oznakowanie

Błędne oznakowanie tuż pod Komendą Miejską Policji w Mysłowicach

Mogłoby się wydawać, że w sąsiedztwie Policji oznakowanie dróg będzie poprawne. Przykład Mysłowic pokazuje, że nie musi tak być. Na szczęście udało się poprawić oznakowanie w tym miejscu.

Lokalizacja

Koniec zakazów, który niczego nie odwołuje

listopad 2020
listopad 2020
listopad 2020
sierpień 2019
sierpień 2019

Być może na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być w porządku… ale znak „koniec zakazów” nie odwołuje „zakazu zatrzymywania się”! „Koniec zakazów” odwołuje jedynie zakazy wyrażone znakami B-23, B-25, B-26, B-29 oraz B-33, czyli odpowiednio „zakaz zawracania”, „zakaz wyprzedzania”, „zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe”, „zakaz używania sygnałów dźwiękowych” oraz „ograniczenie prędkości”.

Jedyną możliwością odwołania zakazu zatrzymywania się jest zastosowanie tabliczki T-25c (strzałka w dół) wraz ze znakiem „zakaz zatrzymywania się”, lub wprowadzenie innego zakazu, np. zakazu postoju (zakaz zatrzymywania się przechodzi wtedy w zakaz postoju).

Policja zatrzymuje się na zakazie?

Policja zatrzymuje się na zakazie – Mysłowice, ul. Towarowa

Co prawda „zakaz zatrzymywania się” nie dotyczy zatrzymania, wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego. Ale czy otwieranie bramy lub garażu mieści się w tej definicji?

Jak wynika z odpowiedzi na interpelację poselską – nie. Jest to „następstwo woli kierującego pojazdem”. Być może wystarczyło ustawić po prostu zakaz postoju?

Warto dodać, że zakaz dotyczy całej szerokości drogi, a więc również zakazuje zatrzymywania się na chodniku.

Postój taksówek na odwrót

Jest to dość typowy błąd – prawidłowo oznakowany postój taksówek powinien zaczynać się znakiem z przekreślonym napisem TAXI i kończyć znakiem z napisem TAXI.

Przed
Przed
Przed
Po
Po

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *