Usuń Znak

Błędne oznakowanie dróg w Polsce oraz próby poprawy takiego oznakowania.

błędne oznakowanie

Pięć pasów ruchu i zakaz wyprzedzania… S2 w Warszawie

Droga ekspresowa S2 a zarazem Południowa Obwodnica Warszawy. Z okazji budowy S2 pomiędzy węzłami „Puławska” a „Lubelska” i czasowym zamknięciu wiaduktu w ciągu S2 nad ul. Puławską wprowadzono tymczasową organizację ruchu na już istniejącym odcinku S2. Przy tej okazji popełniono pewne błędy. Sytuacja miała miejsce pod koniec 2020 roku.

Lokalizacja

Projekt organizacji ruchu

Plan sytuacyjny – organizacja ruchu na S2 przed zjazdem na w. Puławska.

Błędnie ustawione tablice informujące o zanikających pasach

Najwidoczniej nie przyłożono się do montażu znaków – tablice informujące o zanikających pasach ruchu zostały ustawione na odwrót.

trzy pasy ruchu na drodze a pięć na znaku
pięć pasów na drodze a trzy na znaku

Zakaz wyprzedzania na pięciu pasach ruchu

Przypuszczam, że może to być rekordowy znak „zakaz wyprzedzania” jeśli chodzi o liczbę pasów ruchu, na których obowiązuje.

Pięć pasów ruchu i zakaz wyprzedzania.

Błąd jest oczywisty – znaku B-25 „zakaz wyprzedzania” na których istnieją co najmniej dwa pasy ruchu dla jednego kierunku, nawet w tych przypadkach, gdy następuje zmniejszenie liczby pasów ruchu, np. z czterech lub trzech do dwóch oraz z dwóch do jednego.

Poprawione oznakowanie

Zwróciłem się do GDDKiA o likwidację znaku B-25 lecz nie dostałem żadnej odpowiedzi. Znaki i tak zniknęły z okazji rozpoczęcia kolejnego etapu prac związanych z budową dalszego odcinka drogi S2.

Po
Po
Po
Przed
Przed

Bonus

Czy Południowa Obwodnica Warszawy do droga ekspresowa S2 czy może autostrada A2? Oczywiście jest to S2, ale pierwotnie POW miała stanowić fragment A2. Na węźle „Puławska” można zobaczyć znak wskazujący, że mamy do czynienia z A2… choć po drugiej stronie na znaku jest S2.

A2 i S2 w jednym. Węzeł „Puławska” w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *