Usuń Znak

Błędne oznakowanie dróg w Polsce oraz próby poprawy takiego oznakowania.

błędne oznakowanie

Chaotyczne strzałki pod zakazami postoju.

Po
Po
Po
Przed
Przed

Znaki zakazu postoju (B-35) z obydwu stron a pod nimi tabliczki ze strzałkami. Po lewej – strzałka w górę (T-25a, początek zakazu), po prawej – strzałka w dół (T-25c, odwołanie zakazu). Czy aby na pewno o to chodzi w tym oznakowaniu? Zakaz z prawej strony nie może być odwołany gdyż… nie jest wcześniej wprowadzony.

Lokalizacja

Nieznane osoby przestawiają znaki

Takie oznakowanie występowało na ul. Nadmorskiej w Sarbinowie w dwóch miejscach, w obydwu kierunkach. Najpierw odwołanie niewprowadzonego zakazu postoju z prawej razem z wprowadzeniem zakazu postoju z lewej, po czym taka sama sytuacja występowała kawałek dalej.

Zobaczmy jeszcze na projekt organizacji ruchu. Tu wszystko wygląda w porządku, czyli albo tabliczki zostały źle ustawione, albo ktoś je przestawił.

Projekt stałej organizacji ruchu dla ul. Nadmorskiej w Sarbinowie

Zwróciłem się dwukrotnie do Zarządu Dróg Powiatowych w Koszalinie o poprawę oznakowania, niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dlatego złożyłem skargę w tej sprawie. Jak wynika z uzasadnienia rozpatrzenia skargi, tabliczki zostały poprawione kilka dni po złożeniu przeze mnie pierwszego wniosku. Gdy ponownie zwróciłem się o poprawę oznakowania, tabliczki znowu były przestawione. Przestawianie tabliczek przez nieznane osoby jest, jak wynika z uzasadnienia, dosyć powszechnym zjawiskiem. Muszę przyznać, że nie do końca przekonuje mnie takie tłumaczenie. Dlaczego ktoś przestawiałby tabliczki tylko w dwóch miejscach?

Udało mi się jednak trafić na poprawione oznakowanie – jak długo przetrwa tym razem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *